Берегометська громада
Чернівецька область, Вижницький район

Головне управління ДПС у Чернівецькій області інформує

Дата: 05.06.2024 11:23
Кількість переглядів: 23

Фото без опису

Головне управління ДПС у Чернівецькій області

Повідомлення для інформування громадськості

Буковина: від початку року надходження до бюджетів усіх рівнів склали 4 млрд 586,4 млн грн податкових платежів

За інформацією в.о. начальника Головного управління ДПС у Чернівецькій області Теодозії Чернецької до зведеного бюджету у січні – травні  2024 року буковинські платники заплатили 4 млрд 586,4 млн грн податкових платежів, що 1 млрд 545,0 млн грн, або більше як на +50,8 відсотків перевищує надходження за аналогічний період того року.

Теодозія Чернецька звертає увагу громадськості, що приросту досягнуто майже за всіма основними платежами – в тому числі, за рахунок зростання податку на прибуток, податку на додану вартість, податку на доходи фізичних осіб, єдиного податку, плати за землю та військового податку.

За п’ять місяців 2024 року - продовжує посадовиця - до державного бюджету спрямовано податків на суму майже 2 млрд 287,7 млн грн, а до місцевих бюджетів 2 млрд 298,7 млн грн.

 У порівнянні з січнем – травнем 2023 року позитивна динаміка надходжень податкових платежів відмічається як до державного бюджету так і до місцевих бюджетів і відповідно складає: 1 млрд 68,3 млн грн до державного і 476,7 до місцевих бюджетів.

У структурі всіх надходжень основним є податок на доходи фізичних осіб – зібрано 1млрд 983,8 млн грн, що на 372,2 млн грн більше, ніж за аналогічний період торік. Серед ключових також податок на додану вартість та податок на прибуток - надійшло понад 594,0 млн грн (+261,0 млн грн) та 279,0 млн грн (+95,8 млн грн).

Значні надходження отримали місцеві бюджети і від платників «спрощенців» - 446,6 млн грн єдиного податку(+123,8 млн грн), а також від землевласників та землекористувачів - 217,1 млн грн  плати за землю (+31,8 млн грн).

 Щодо військового податку - то буковинці зі своїх доходів сплати понад 170,6 млн грн, а це на 19,9 млн грн більше ніж у 2023 році.

Також Теодозія Юріївна зауважує, що в умовах війни вкрай актуально підтримувати стабільну тенденцію нарощування бюджетних надходжень. Задля цього податківці ефективно працюють, щоб не допускати ризиків при сплаті ПДВ та відшкодуванні його з бюджету; посилюють боротьбу із порушеннями під час обігу підакцизних товарів (тютюну, алкоголю, пального).

Також щоб збільшити сплату податку на доходи фізичних осіб та військового податку фахівці відомства спільно з Держпраці продовжать спільну інформаційну кампанію щодо переваг оформлення трудових відносин та ризиків незадекларованої праці в умовах воєнного стану.

Тобто: податківці будуть працювати на засадах партнерства з тими платниками, які сумлінно сплачують податки, а щодо тих платників які ухиляються мають обов’язок законними методами звести до мінімуму ризики та залучити до оподаткування, кошти що перебувають у тіньовій сфері - підсумовує Теодозія Чернецька.

Дякуємо всім, хто сплачує податки заради України!

Дякуємо всім, хто б’ється заради України! 

Разом ми сила!

У разі, якщо відбулися зміни в даних, що вносяться до облікової картки ФО – платника податків,  заяву за ф. № 5ДР можна подати через Електронний кабінет

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють громадянам, у яких відбулись зміни в облікових даних, які вносяться до облікової картки фізичної особи – платника податків, а саме: місце проживання (реєстрації), П.І.Б., інше, необхідно протягом місяця, з дня виникнення таких змін, надати до податкового органу  Заяву про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків за ф. №5ДР (далі – заява за ф.№5ДР).

Заяву за формою 5ДР мають подати також  особи, які переселилися з тимчасово окупованих територій, а також внутрішньо переміщені особи. 

Такі особи зобов’язані визначити свою нову податкову адресу та подати заяву за формою 5ДР або  5ДРП (для осіб, які обліковуються в органах податкової служби за номером та серією паспорта) та пред’явити документ, що посвідчує особу та довідку.

Заяву № 5ДР можливо подати через Електронний кабінет. 

В електронному кабінеті Заява № 5ДР подається через меню: «ЕК для громадян»/ «Заява про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків (далі - ДРФО)», форма f1314702.

Вхід до Електронного кабінету за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua

Для приєднання до заяви за ф. №5ДР сканованих копій документів, що засвідчують особу та інших документів, які підтверджують зміни облікових даних, платнику необхідно використати закладку «Додатки» та обрати «Документ  довільної форми» (формат файлу pdf/ipg із обмеженням розміру не більше 2МБ).


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь