A A A K K K
для людей із порушенням зору
Берегометська громада
Чернівецька область, Вижницький район

Про ID-картку у форматі «запитання-відповідь»

Дата: 06.03.2024 16:18
Кількість переглядів: 45

Фото без опису

Про ID-картку у форматі «запитання-відповідь»

 

Паспорт громадянина України у вигляді ID-картки впроваджений з 1 січня 2016 року. Та попри досить довгий термін користування цим документом, дотепер не всі українці володіють повною перевіреною інформацією щодо процедури його оформлення, умов користування, термінів зберігання тощо. Спробуємо заповнити ці пробіли у знаннях, застосувавши бліц-формат.

«Усі українці зобов’язані замінити паспорт-книжечку на ID-картку»:

Законодавством не передбачений обов’язковий обмін паспорта громадянина України зразка 1994 року на ID-картку за бажанням власника. ID-картка обмінюється за бажанням власника паспорта книжечки або у випадках втрати, крадіжки, псування, зміни прізвища або інших даних власника документа;

«ID-картка оформляється тільки за місцем реєстрації»:

Така нормативна вимога діяла певний час, але з початком пандемії та впровадженням воєнного стану D-картку можна оформити незалежно від місця реєстрації у будь-якому підрозділі міграційної служби на території України.

«За межами України оформлення ID-карти неможливе»:

Дипломатичні установи МЗС України за кордоном послугу з оформлення ID-картки не надають. Але з початком війни системно шириться мережа закордонних відділень «Паспортного сервісу», які надають громадянам України послугу як з оформлення ID-картки вперше, так і  зв’язку з обміном.

«Отримати готову ID-картку можна тільки в тому підрозділі, де подавалася заява»:

Донедавна це було саме так. Але війна вносить свої корективи, і законодавець у зв’язку з масовою міграцією українців як в середині країни, так і за кордоном  передбачив можливість пересилання готового документа через підрозділі ДМС, а також – консульські установи закордоном та закордонні

 

 

 

 

 

відділення «Паспортного сервісу».

«Готова ID-картка зберігається лише кілька місяців, а потім знищується»:

ID-картка зберігається три місяці у центрах "Паспортний сервіс" або у ЦНАПі, після чого передається до підрозділу міграційної служби,  де залишається до завершення воєнного стану.

Більше інформації щодо паспорта громадянина України у вигляді ID-картки можна отримати за телефоном «Гарячої лінії» УДМС у Чернівецькій області: 0372-55-04-61.

Управління ДМС у

Чернівецькій області

Одночасне оформлення ID-картки вперше та закордонного паспорта  

 

Послуга з одночасного оформлення ID-картки та паспорта громадянина України для виїзду за кордон виявилася надзвичайно затребуваною серед українців. Адже скорочення удвічі терміну очікування готових документів під час війни стало для багатьох фактором безпеки.

Подвійною послугою одночасного оформлення двох паспортів можуть скористатися і юні українці, які досягли 14-річного віку. Для цього необхідно звернутися до підрозділу міграційної служби за місцем проживання і надати такі документи:

- свідоцтво про народження;

- раніше оформлений паспорт громадянина України для виїзду за кордон  заявника (за наявності);

- паспорт громадянина України одного або двох з батьків;  

- довідку про реєстрацію місця проживання (за наявності);

- РНОКПП або повідомлення про відмову від його прийняття (за наявності).

Слід мати на увазі, що одночасне оформлення двох документів передбачає синхронні терміни їх виготовлення. Оскільки перший паспорт згідно нормативних вимог виготовляється в звичайному режим, одночасне оформлення ID-картки вперше та закордонного паспорта в умовах воєнного стану триває від півтора до двох місяців.

Ще один важливий нюанс: під час одночасного оформлення двох паспортів особи, які досягли 14-річного віку, можуть звертатися до підрозділу міграційної служби самостійно, без батьків. Водночас, під час окремого оформлення ID-картки вперше чи паспорта громадянина України для виїзду за кордон дітьми до 16 років присутність двох або одного батьків у підрозділі ДМС є обов’язковою.

Управління ДМС у Чернівецькій області

 

 

Оформлення ID-картки вперше за кордоном

З огляду на кількість наших співвітчизників, які через війну вимушено опинилися за кордоном, міграційна служба передбачила можливість оформлення першого паспорта у вигляді ID-каркти для громадян України, які перебувають за кордоном і досягли 14-річного віку. Донедавна юним українцям задля цього доводилося спеціально приїздити на батьківщину й витрачати кошти на дорогу та час на очікування готового паспорта.

Нагадаємо, що дипломатичні представництва МЗС України таку послугу не надають, тож цю функцію взяли на себе закордонні підрозділи «Паспортного сервісу», мережа яких постійно розширюється.

Для оформлення першого паспорта за кордоном українці можуть звернутися до одного з підрозділів у Варшаві, Кракові, Ґданську чи Вроцлаві з таким пакетом документів:

- свідоцтво про народження;

- паспорт громадянина України одного або двох з батьків;  

- довідкупро реєстрацію місця проживання (за наявності);

- РНОКПП або повідомлення про відмову від його прийняття (за наявності).  

Більше інформації можна знайти на сторінці ДП «Паспортний сервіс» за посиланням https://pasport.org.ua/ .

Управління ДМС у Чернівецькій області

 

Як оформити перший паспорт без документів, що посвідчують особу?

 

Чи існує можливість оформлення паспорта громадянина України вперше по досягненню 14-річного віку, якщо у особи з поважних причин немає документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, її батьків? Так, навіть за таких умов громадянина України  можна і потрібно документувати особу, яка досягла 14 років, першим паспортом у вигляді ID-картки.

Під час подання заяви-анкети на оформлення паспорта громадянина України вперше особа, зокрема, подає оригінали документів, що підтверджують громадянство та посвідчують особу батьків або одного з них, які на момент народження особи перебували у громадянстві України (для підтвердження факту належності особи до громадянства України).

У разі відсутності таких документів або у разі, коли батьки чи один із батьків такої особи на момент її народження були іноземцями або особами без громадянства, або у разі набуття особою громадянства України на території України подається довідка про реєстрацію особи громадянином України.

У випадках, коли у заявника з поважних причин (тривалий час не проживає з батьками, місце перебування батьків невідомо або вони померли, зв’язок з ними втрачено або вони позбавлені батьківських прав, про що зазначається у письмовому поясненні заявника) відсутня можливість подати паспорти громадянина України батьків особи або одного з них, які на момент народження особи перебували у громадянстві України, перевірка факту належності заявника до громадянства України здійснюється за обліками ДМС, інших державних та єдиних реєстрів, інформаційних баз, що перебувають у власності держави.

 

Управління ДМС у

Чернівецькій області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь