Головне управління ДПС у Чернівецькій області повідомлення для інформування громадськості
Головне управління ДПС у Чернівецькій області
Повідомлення для інформування громадськості
Платники можуть повідомити про факти порушення антикорупційного законодавства
У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області звертають увагу платників податків, про факти порушення антикорупційного законодавства працівниками ДПС можна повідомити наступними способами:
з використанням засобів поштового зв’язку на адресу: 58603, м. Чернівці, вул. Героїв Майдану, 200 А;
на офіційну електронну адресу управління з питань запобігання та виявлення корупції ГУ ДПС у Чернівецькій області: [email protected];
безпосередньо телефоном працівнику управління з питань запобігання та виявлення корупції ГУ ДПС у Чернівецькій області за номером: (0372) 54-56-15;
через поштову скриньку, розміщену при вході до адміністративної будівлі ГУ ДПС у Чернівецькій області, за адресою: м. Чернівці, вул. Героїв Майдану, 200 А.
Повідомити про корупцію можуть як працівники податкової служби, так і представники бізнесу та громадяни, у тому числі, без зазначення авторства, тобто анонімно. Таке анонімне повідомлення підлягає обов’язковому розгляду, якщо наведена в ньому інформація стосуватиметься конкретної особи та міститиме фактичні дані, які можуть бути перевірені.
Роботодавці, які наймають працівників на роботу зобов’язані подати повідомлення до податкової служби
Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області нагадують, що роботодавці, який наймають працівників на роботу зобов’язані перш за все укласти з найманим працівником трудову угоду (контракт, договір) у письмовому вигляді, видати наказ чи розпорядження про прийняття працівника на роботу та повідомити про це територіальний орган Державної податкової служби за місцем обліку платника єдиного внеску.
Адже відповідно до вимог статті 24 Кодексу законів про працю України від 10 грудня 1971 року № 322-VIII та постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 413 «Про порядок повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Трудовий договір – це документ, який регулює відносини між працівником і роботодавцем. Він визначає права і обов’язки обох сторін, умови праці, заробітну плату, термін дії, порядок зміни і розірвання.
Трудовий договір може бути укладений у письмовій формі і підписаний обома сторонами або оформлений шляхом видання наказу про прийняття працівника на роботу. Трудовий договір може бути строковим або безстроковим, з повним або неповним робочим часом, основним або за сумісництвом залежно від характеру роботи і бажання сторін.
Порядок оформлення трудових відносин з найманими працівниками є однаковим для всіх роботодавців. Він включає три основні кроки: укладення трудового договору; оформлення наказу про прийняття на роботу; повідомлення Державної податкової служби.
Повідомлення про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою (крім повідомлення про прийняття на роботу члена виконавчого органу господарського товариства, керівника підприємства, установи, організації) та/або резидентом Дія Сіті до територіальних органів Державної податкової служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором та/або до початку виконання робіт (надання послуг) гіг-спеціалістом резидента Дія Сіті засобами електронного зв’язку з використанням електронного підпису відповідальних осіб, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу.
За відсутності технічної можливості подання повідомлення про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту засобами електронного зв’язку в електронній формі таке повідомлення подається у формі документа на папері згідно з додатком разом з копією в електронній формі.
У разі подання повідомлення засобами електронного зв’язку із використанням електронного цифрового підпису працівник може бути допущений до роботи одразу після відправлення такого повідомлення.
Платникам – на замітку: Податківці у лютому 2024 року підготували для платників нові листівки та інфографіку
Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області звертають увагу платників податків, що на офіційному вебпорталі впродовж січня – лютого 2024 року у розділі "Брошури та листівки" розміщено нові брошури, листівки та інфографіку підготовлені фахівцями служби.
Ознайомитись з інформацією можливо за посиланням: https://cv.tax.gov.ua/listivki-ta-broshuri/