Про особливості оренди комунального майна Берегометської селищної територіальної громади у період воєнного стану

Дата: 20.11.2023 12:48

Про особливості  оренди комунального майна

Берегометської селищної територіальної громади

у період воєнного стану

(До відома орендарів комунального майна (нежитлових приміщень)

Берегометської селищної  територіальної громади)

З урахуванням норм постанови Кабінету Міністрів України від 27 травня 2022 року №634 «Про особливості оренди державного та комунального майна у період воєнного стану» та відповідно до рішення дев’ятнадцятої сесії   VІІІ   скликання Берегометської селищної ради від №19-12-22/23 15.12.2022 року «Про особливості  оренди комунального майна Берегометської селищної територіальної громади у період воєнного стану» установлено наступне:

• на період воєнного стану і протягом трьох місяців після його припинення чи скасування за договорами оренди комунального майна Берегометської селищної територіальної громади (далі -комунального майна), чинними станом на 24 лютого 2022 року, орендарям орендна плата нараховується у розмірі 50 відсотків розміру орендної плати, встановленої договором оренди (з урахуванням її індексації);
  • договори оренди комунального майна, строк дії яких завершується у період воєнного стану, вважаються продовженими на період дії воєнного стану та протягом чотирьох місяців з дати припинення чи скасування воєнного стану, крім випадку, коли Берегометська селищна рада (орендодавець), з урахуванням законодавства, за 30 календарних днів до дати закінчення договору оренди повідомила орендарю про непродовження договору оренди з підстав, визначених законодавством України. Для продовження договору оренди на строк, передбачений цим пунктом, заява орендаря та окреме рішення орендодавця не вимагаються. Договори оренди комунального майна в період воєнного стану можуть бути достроково припинені за заявою орендаря, поданою ним орендодавцю в порядку, визначеному законодавством України.
  • У разі коли граничний строк для подання заяви про продовження договору оренди припадає на період воєнного стану, цей строк продовжується на строк воєнного стану та три місяці з дати його припинення чи скасування;
  •  строк дії договорів оренди комунального майна, які укладаються під час дії воєнного стану, не може перевищувати 12 місяців після припинення чи скасування воєнного стану, якщо у заяві орендаря не вказано інший термін;
  • на період воєнного стану у разі, коли залишкова балансова вартість об’єкта оренди, що є нерухомим майном, є меншою, ніж 10 відсотків його первісної балансової вартості, або інформація про залишкову балансову вартість такого об’єкта оренди відсутня, з метою розрахунку стартової орендної плати для проведення електронного аукціону на право оренди нерухомого майна орендодавець може не здійснювати переоцінку такого об’єкта оренди. Стартова орендна плата для проведення електронного аукціону в такому разі встановлюється з розрахунку 1 гривня за 1 кв. метр об’єкта оренди, а гарантійний внесок встановлюється в порядку, визначеному законодавством України.