Головне управління ДПС у Чернівецькій області інформує
Головне управління ДПС у Чернівецькій області
Повідомлення для інформування громадськості
Микола Загарюк: у першому півріччі цього року бізнесу Буковини відшкодовано майже 331,0 мільйон гривень ПДВ
Начальник Головного управління ДПС у Чернівецькій області Микола Загарюк інформує, що впродовж січня - червня 2025 року платникам області відшкодовано майже 331,0 млн грн податку на додану вартість, що на 27,6 млн грн більше аналогічної суми за шість місяців 2023 року .
Заяви на отримання бюджетного відшкодування задекларували 104 представники бізнесу на суму понад 361,4 млн. грн. податку на додану вартість.
Кількість заявників на отримання бюджетного відшкодування зросла на 7 платників і складає 104 суб’єкти господарської діяльності.
За словами податківців, вчасне відшкодування задекларованих сум здійснюється згідно Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість.
Відшкодування відбувається в хронологічному порядку (представник бізнесу , який перший подав заяву, першим отримує кошти за всіх інших рівних умов) та виключаються будь які можливості маніпулювати з відшкодуванням податку на додану вартість.
Разом з тим, податківцями під час проведення перевірок упереджено неправомірне відшкодування податку на додану вартість у сумі 20,8 млн грн . Порушення допустили 27 суб’єктів господарювання.
Слід зазначити, що станом на 01.07.2025 року у Чернівецькій області всього зареєстровано 2379 платників податку на додану вартість, серед яких 316 - фізичних та 2063 – юридичних осіб.
У разі перейменування назви міста, вулиці СГ необхідно вносити зміни до облікових даних
Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області звертають увагу, відповідно до п. 66.1 ст. 66 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) підставами для внесення змін до облікових даних платників податків є, зокрема:
інформація органів державної реєстрації;
документально підтверджена інформація, що надається платниками податків.
У разі виникнення змін у даних або внесення змін до документів, що подаються для взяття на облік, крім змін, які вносяться до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР), та змін, про які платник податків повідомив за основним місцем обліку, платник податків зобов’язаний подати контролюючому органу, в якому він обліковується, уточнені документи протягом 10 календарних днів з дня внесення змін до зазначених документів (п. 66.5 ст. 66 ПКУ).
Згідно з ст. 9 Закону України від 15 травня 2003 року № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» із змінами та доповненнями, в ЄДР містяться дані, зокрема, місцезнаходження юридичної особи та місцезнаходження (адреса місця проживання, за якою здійснюється зв’язок з фізичною особою – підприємцем).
Пунктом 9.2 розд. IX Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 із змінами та доповненнями, визначено, що у разі виникнення змін у даних або внесення змін до документів, що подаються для взяття на облік, крім змін, які вносяться до ЄДР, та змін, про які платник податків повідомив за основним місцем обліку, платник податків зобов’язаний протягом 10 календарних днів з дня внесення змін до зазначених документів подати до контролюючого органу уточнені документи в такому самому порядку, як і при взятті на облік. Додаткова заява за формою № 5-ОПП подається з позначкою «Зміни», за формою № 1-ОПП - з позначкою «Інші зміни», за формою № 1-ОПН - з позначкою «Інші зміни/перереєстрація».
Враховуючи викладене вище, у разі перейменування назви міста, вулиці тощо платники податків відомості про яких:
включаються до ЄДР, повідомляють про зміну зазначених даних до ЄДР та не подають заяви за ф. № 1-ОПП та ф. № 5-ОПП до контролюючих органів за місцезнаходженням/місцем проживання;
не включаються до ЄДР, повинні подати заяву за ф. № 1-ОПП або за ф. № 5-ОПП з інформацією про такі зміни до контролюючого органу за місцезнаходженням/місцем проживання.
Боротьба з «відмиванням» доходів: з початку року відшкодовано понад 156 мільйонів гривень збитків
З початку року державі відшкодовано понад 156 мільйонів гривень збитків. Це результат піврічної роботи команди ДПС разом із правоохоронцями у сфері боротьби з ухиленням від сплати податків та «відмиванням» коштів. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила в. о. Голови Державної податкової служби України Леся Карнаух.
«Загальна сума виявлених збитків перевищує 336 млн гривень. Працюємо над повним відшкодуванням збитків, завданих державі», – сказала вона.
Проведені ДПС заходи:
- 228 документальних перевірок щодо дотримання суб’єктами господарювання вимог податкового, валютного та іншого законодавства України;
- понад тисяча аналітичних досліджень фінансово-господарської діяльності суб’єктів господарювання. У понад 70 % виявлені ознаки злочинів за ст. 209 КК України (Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом);
- направили правоохоронцям понад півтисячі висновків із встановленими ознаками злочину, передбаченого ст. 212 КК України (ухилення від сплати податків);
- правоохоронці зареєстрували 29 кримінальних проваджень, значний обсяг матеріалів приєднаний до раніше розпочатих кримінальних проваджень.
Найпоширеніші «схеми», які виявили фахівці ДПС:
- компанії переводять частину прибутку суб’єктам на спрощеній системі оподаткування з перевищенням дозволених обсягів доходів. Таким чином занижують податкові зобов’язання і ухиляються від сплати податків.
Спільно з правоохоронцями вже повернули до бюджету 32,3 млн гривень;
- виведення коштів за нереальними господарськими операціями, у тому числі з використанням штучно створених суб’єктів господарювання.
Внаслідок розслідування відшкодовано 40,1 млн гривень;
- неправдиві дані в податковій звітності.
За такими фактами вже забезпечено відшкодування понад 16 млн гривень.
- отримання бюджетних коштів без реєстрації податкових накладних і не відображення операцій в звітності.
У межах одного з кримінальних проваджень вже повернули до бюджету 9 млн гривень.
«Роботу проводимо не для «галочки». І це не про тиск на бізнес, а про чесні відносини між державою та бізнесом. Не може бути різних правил роботи. Якщо працюєш нечесно, ухиляєшся від сплати податків – маєш розуміти, що за це нестимеш відповідальність. Не сплатив належне – маєш повернути це до бюджету. Саме це про справедливі та прозорі умови для всіх», – додала в. о. Голови ДПС.