Головне управління ДПС у Чернівецькій області інформує
Головне управління ДПС у Чернівецькій області
Повідомлення для інформування громадськості
Понад 4 мільярди гривень єдиного внеску сплатили у першому півріччі платники Буковини
За підсумками січня - червня 2025 цього року страхувальники області, (роботодавці та підприємництво) перерахували 4 млрд 48,1 млн грн єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (ЄСВ). Зазначена сума перевищила минулорічну сплату на 372,5 млн грн, або 12,9 відсотків. Про це інформує начальник Головного управління ДПС у Чернівецькій області Микола Загарюк.
За його словами структура надходжень внеску наступна: єдиний внесок нарахований роботодавцями від фонду оплати праці за найманих працівників складає майже 2 млрд 527,2 млн грн., єдиний внесок нарахований на суми грошового забезпечення військовослужбовців – 1 млрд 254,4 млн грн., від фізичних осіб - підприємців – 259,1 млн грн.
Микола Загарюк звертає увагу платників єдиного соціального внеску, що у 2025 році відновлено обов’язок щодо сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за себе на загальних підставах для фізичних осіб – підприємців, фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, членів фермерського господарства.
Тож звертаємо увагу, що граничний термін сплати єдиного внеску, нарахованого за ІІ квартал 2025 року фізичними особами – підприємцями, у тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування, особами, які провадять незалежну професійну діяльність та членами фермерських господарств, а також єдиного внеску, нарахованого за червень 2025 року роботодавцями за найманих працівників 21 липня 2025р., так як 19.07.2025р. вихідний день.
Превентивні заходи ДПС у сфері роздрібної торгівлі: виведено із тіні майже 4,6 млн грн готівкових розрахунків
4,6 млн грн готівки відобразили у травневих виторгах через РРО суб’єкти роздрібної торгівлі, які отримали превентивні повідомлення від ДПС. 1302 такі листи через електронний кабінет одержали суб’єкти господарювання, у магазинах, кафе та ресторанах яких розрахунки у березні здійснювались винятково у безготівковій формі.
Мета повідомлень – привернути увагу платників податків до можливих порушень у разі непроведення розрахунків через РРО під час продажу товарів, зокрема за готівку.
Порівнявши виторги за травень 2025 року з переліком платників, яким були направлені повідомлення, ДПС фіксує такі результати превентивної роботи:
- близько 450 суб’єктів господарювання (34 % від повідомлених) відобразили у виторгах готівкові розрахунки, таким чином вивели з тіні близько 4,6 млн грн готівкової виручки;
- близько 300 суб’єктів господарювання (23 % від повідомлених) звітують про відсутність виторгів або РРО скасовані;
- понад 500 суб’єктів господарювання (43 %) продовжують здійснювати безготівкові розрахунки без відображення готівкових.
Отже, кількість суб’єктів сфери роздрібної торгівлі, які провадять діяльність через магазини, кафе та ресторани виключно безготівково зменшились.
Моніторинг діяльності таких підприємців продовжується, щоб забезпечити повноту декларування виторгів і сплати податків. Подальше використання повідомлень превентивного впливу дозволить зміцнити податкову дисципліну та сприяти прозорості у сфері роздрібної торгівлі.