Робота мобільної бригади соціально-психологічної допомоги
Робота мобільної бригади соціально-психологічної допомоги
Насильство в сім’ї є однією з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини. У більшості випадків протиправні дії проти когось із членів родини супроводжуються актами агресії, приниження та жорстокої поведінки. Подібні дії з боку насильника приводять до негативного фізичного, психічного та соціального стану здоров’я постраждалої особи чи кількох осіб, членів цієї родини. Як правило, найбільше страждають від сімейного насильства жінки та діти.
Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги – це спеціалізована служба підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Мобільна бригада Берегометської селищної ради продовжує свою роботу в громаді.
За І півріччя поточного року було здійснено 21 виїзд до сімей де було вчинено домашнє насильство психологічного та фізичного характеру. Складено 21 акт оцінки потреб сім’ї.
Мобільною бригадою було надано соціально-психологічну допомогу постраждалим особам, зокрема соціальних послуг з консультування, інформування відповідно до їх потреб. Проведено роз’яснювальну роботу із кривдниками щодо недопущення повторного вчинення домашнього насилля будь-якого характеру, а також про адміністративну та кримінальну відповідальність відповідно до законодавства. Кривдникам роз’яснено умови проходження програми для кривдників у разі виявлення бажання самостійно її пройти.
До виїзду були залучені: Хомяк Степан Васильович – поліцейський офіцер громади СВГ Вижницького РВП ГУНП в Чернівецькій області; Мендришора Дмитро Юрійович – поліцейський офіцер громади СВГ Вижницького РВП ГУНП в Чернівецькій області; Зельська Юлія Петрівна – старший інспектор ювенальної превенції Вижницького РВП ГУНП в Чернівецькій області; Чорногуз Марія Петрівна – начальник відділу соціальної сфери; Осовська Людмила Василівна – інспектор відділу соціальної сфери; Киращук Людмила Дмитрівна – в.о.начальника ССД; Мендришора Лана Михайлівна – провідний спеціаліст відділу освіти, культури, молоді та спорту.
Пам'ятайте, що за законодавством дитина, яка бачить насильство стосовно інших, є не свідком - а жертвою. Нагадуємо, що викликати поліцію за телефоном 102 – це перша дія, яку варто виконати в екстреному випадку домашнього насильства або звернутися особисто до найближчого відділу поліції та подати заяву.
Також мобільною бригадою було здійснено виїзди до сімей, які неналежним чином виконують батьківські обов’язки де було здійснено екстрене (кризове) втручання. П’ять дітей влаштовано для тимчасового проживання до патронатної сім’ї.