Головне управління ДПС у Чернівецькій області інформує
Головне управління ДПС у Чернівецькій області
Повідомлення для інформування громадськості
Буковинські землевласники та землекористувачі з початку 2025 року сплатили до бюджету понад 268,3 млн грн плати за землю
Начальник Головного управління ДПС у Чернівецькій області Микола Загарюк інформує, за п'ять місяців 2025 року платники податків Чернівецької області сплатили до місцевих бюджетів понад 268,3 млн грн плати за землю, що на 51,2 млн грн перевищує минулорічні показники.
За словами посадовця, найбільшу суму надходжень земельного податку до місцевих бюджетів забезпечили юридичні особи власники та орендарі земельних ділянок – 202,6 млн грн, а землекористувачі - фізичні особи – 65,7 млн гривень.
Платникам слід пам'ятати, - наголошує Микола Загарюк, земельний податок, який сплачують громадяни за місцем розташування земельної ділянки, зараховується до бюджету територіальної громади. Тому кожен буковинець, незалежно від суми сплаченого податку, робить посильний внесок у територіальний розвиток.
До відома!
Громадяни - платники земельного податку мають право провести звірку даних щодо площі земельної ділянки, ставок податку та права на користування пільгою зі сплати податку.
Щодо звірки буковинці можуть звертатись до територіальних центрів обслуговування ГУ ДПС у Чернівецькій області: https://cv.tax.gov.ua/okremi-storinki/tsentri-obslugovuvannya-platnikiv-poda/.
Також фізичні особи з використанням кваліфікованого електронного підпису мають можливість переглянути сформовані податкові повідомлення-рішення щодо сум нарахованих їм податкових зобов’язань з плати за землю, на вебпорталі ДПС в меню «ЕК для громадян» приватної частини «Електронного кабінету»: http://cabinet.tax.gov.ua.
Руслан Кравченко: ДПС змінює підходи до перевірок: фокус – на їх цифровізації
З початку року фахівці податкового аудиту Державної податкової служби вже провели 16,5 тисячі фактичних перевірок. Вони стосувалися дотримання законодавства при розрахункових операціях та легальності оформлення трудових відносин із працівниками.
Про це в Telegram-каналі повідомив Голова Державної податкової служби Руслан Кравченко.
За його словами, за результатами перевірок донараховано понад 692,3 млн грн штрафів.
Найбільш поширені порушення:
- невидача фіскального чека;
- порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації;
- використання праці найманих осіб без належного оформлення трудових відносин;
- відсутність кодів УКТ ЗЕД для підакцизних товарів чи марки акцизного податку для алкогольних напоїв.
«Змінюємо підходи до перевірок та підвищуємо їх ефективність та прозорість. Зосереджуємося на їх цифровізації», – розповів Руслан Кравченко.
Він, зокрема, відзначив, що у 2025 році розпочато відеофіксацію перевірок через нагрудні відеореєстратори. Це захист для обох сторін процесу та підвищення якості та обʼєктивності контрольних заходів.
«Наша мета — створити рівні умови для всіх, зробити процес більш зручним, мінімізувати корупційні ризики та захистити права суб’єктів господарювання і посадових осіб контролюючих органів під час судових оскаржень», – наголосив Голова ДПС.